Jo helmikuulla!

Päivät pitenevät ja valo lisääntyy, sehän meille useimmille maistuu. Harrastusmahdollisuudet lisääntyvät, kun kameran kanssa voi jo työpäivän jälkeenkin toimia!

Pikku-Marjan talvipäivillä oltiin tänään taas perinteisesti kuvaamassa. Hommaa riitti ihan hikisesti, koko neljän tunnin ajan oli jono päällä. Mutta mukava fiilis säilyi, ja historiallisesti tulostimet toimivat häiriöttä alusta loppuun! Kiitoksia maagisasta suorituksesta, Markku ja Lea!

Tiistaina meillä on kuvankatselua tavallista monipuolisemmin! Klo 17.15:ksi kannattaa suunnata kirjastolle, Artsiin, missä Mustosen Hannu pitää kuvaesityksen pääasiassa petokuvausreissujensa saaliista. Samalla voi tutustua Juhanin, Hannun ja Ainon luontokuvanäyttelyyn, joka on Artsissa koko helmikuun ajan. Jos mahdollista, niin tämä kannattaa tehdä jo ennen Hannun esitystä, sillä klo 18.30 on tarkoitus aloittaa kuvankatselu kunnantalon takkahuoneella. Siis: tällä kertaa emme aloita kuvankatselua kunnantalolla klo 17, vaan klo 18.30.

Torstai-iltana käymme seurakuntatalolla kuvaamassa lastentapahtuman osallistujia Pikku-Marjan tilaisuuksien tapaan. Siellä toimivat Hannu sekä Markkuja kaverinani.