Erinäisten kiireiden ja myös muistamisongelman takia en ole reagoinut Pikku-Marjan kesäpäivän kuvaajarekrytointiin tarpeeksi ajoissa, joten nyt pukkaa jo kiirettä. Soittelin korva kuumana muutaman tunnin, ja vain yksi varmaa kuvaaja on haavissa. Monta potentiaalista osanottajaa jäi tavoittamatta, joten laitan hätäapupyynnön myös täältä kautta. Eli, pliis, jos suinkin mahdollista, niin ilmoittautukaa mukaan kuvaajaporukkaan ylihuomiseksi, sunnuntaiksi em. tapahtumaan. Paikalla Siilinjärven Pöljällä (museolla) olisi hyvä olla klo 9.30, sillä tapahtuma alkaa klo 10. Soitelkaa tai laitelkaa minulle tekstaria asiassa. Kiitoksia!
Tänne olisi kyllä kiva saada edes muutama lisää, koska nyt näyttää sille etä ainoastaan minä ja Tero P ollaan tulossa Ilkan lisäksi, jos oikein ymmärsin.
Pramin Tommi tulee myös, joten sadaan me yksi tulostuspaikka pyörimään ihan hyvin. Kaksi olisi ollut toiveissa, mutta oli porukka sen verran kovasti hajallaan maailmalla, että näillä mennään tällä kertaa.
Kiitoksia paljon tapahtumaan osallistuneille kuvaajille: Tommille, Terolle, Villelle ja Jannelle. Oli taas mukava yhdessä nähdä ja kuulla tyytyväisiä asiakkaita. Toisaalta saimme myös kohdata haasteita, joita tarjosivat välillä vaikeat valaistusolosuhteet, välillä taas uhmakohtauksia saaneet asiakkaat. Nämä tilanteet opettavat sopivasti selviytymisen taitoja, mutta myös nöyryyttä, kun asiakas kerta kaikkiaan kieltäytyy kuvauksesta, vaikka miten vanhempien kanssa yrittäisi maanitella (taisi siellä tosin muutama vanhempikin kuvauksen laistaa)! Erittäin antoisa kokemus on siis takana taas kerran, ja jatkoa seuraa Pikku-Marjan talvipäivillä helmikuussa.