Tämän kevään viimeinen kuvankatseluilta on sunnuntaina, 8.5. klo 17.00 alkaen. Olemme tälläkin kertaa toisessa kerroksessa, käytävän päässä.
Ja tästä viikon kuluttua, sunnuntaina 15.5. klo 12.00 alkaen järjestämme kuvankäsittelykoulutusta. Puustisen Heikki kertoo ensin peruskuvankäsittelystä, ja klo 14 jälkeen astuu vuoroon Pitkäsen Mikko. Hän esittelee Photoshopin hienouksia yms.
Tervetuloa mukaan, tämä on jäsenille ilmaista palvelua!
17.5. vai 15.5.?
Ulla
Kiitos valppaasta korjauksesta, Ulla!
Hitsi, samaan aikaan on minulla suunnistusohjaajakoulutus.
Siis tarkoitan, että kuvankäsittelykoulutus on samaan aikaan.
Kevään viimeisessä kuvankatselussa oli mukana 12 osallistujaa, kiitoksia aktiivisuudesta!
Toivottavasti tusinan verran on porukkaa liikkeellä myös ensi sunnuntain kuvankäsittelykoulutuksessa!
No niin, toiveeni aika lailla tarkasti toteutui. Heikillä taisi olla yhdeksän opiskelijaa edessään ja loppupuoliskolla meitä oli Mikko ja kolmetoista tiedonjanoista.
Kiitoksia kouluttajille runsaasti paljon! On se hyvä, että löytyy asiantuntemusta omasta porukasta, näin tämä homma köyhälläkin seuralla onnistuu!