KAMERA JA KUVAUSKOULUTUSTA 22.01.2011 JA 23.01.2011

Vielä on tilaa, ilmoittautukaa la 15.01.2011 mennessä.

Sunnuntaina 16.01.2011 on Uutis-Jousessa ilmoitus kurssista. Tuon pvm:n jälkeen kurssille otetaan seuran ulkopuolisia osallistujia.

Kurssi on Ahmon koulun fysiikan luokassa molempina päivinä klo 12-16


HUOMIOTA!

Ottakaa kurssille mukaan seuraavat tarvikkeet:

La 22.01.2011

 • – kamera ja sen käyttöohje
 • – muistiinpanovälineet
 • Su 23.01.2011
 • – 5 kpl ottamianne kuvia joko cd-levylle tai muistitikulle tallennettuina.

– muistiinpanovälineet

9 vastausta artikkeliin ”KAMERA JA KUVAUSKOULUTUSTA 22.01.2011 JA 23.01.2011

 1. Tapsa

  Kurssilla on vielä yksi paikka vapaana. Tällä hetkellä kurssille tulijoista on seitsemän SiiKalaista ja neljä Uutis-Jousessa olleen ilmoituksen perusteella ilmoittautuneita. Kokonaispääluku 12 kuten opetuslapsia kuuluu ollakin.

 2. Ilkka Kokkonen

  Mutta sunnuntain tilaisuuteen ei siis osallistujarajoitusta ole, ihan kaikki halukkaat tulkoon paikalle! Ja ottakaa niitä analysoitavia kuvia rohkeasti vain mukaan (tämä ei tietysti pakollista kuitenkaan)!

 3. Henni

  Heips,
  Sattuuko kukaan olemaan tulossa la ja su koulutukseen kuopiosta päin? Tarvitsisin kipeästi kyytiä ja voisin hypätä näppärästi ohimennen kyytiin esim päivärannan rampilta. Jos joku ystävällinen haluaa jäniksen kyytiin niin voisi ottaa yhteyttä tätä kautta tai s-postilla henni.h@gmail.com.kiitos.

 4. Mervi Lukkarinen

  Pahkeinen. Kyytiin siis ja lunta sataa…Eli akka, ja kolme kameraa :>) No, joo:>). jEP(S) jos saan itseni ja kamerat paikalle, kaikki…. ok . – Siis nähdään KameraKotkat!!

 5. Markku Ukkonen

  Hei. Jokos se viimeinen paikka meni lauantain ja sunnuntain koulutukseen? Jos paikka on vielä vapaana, täällä olisi yksi halukas tulija seuran ulkopuolelta. terv. Markku Ukkonen, p. 050-3037673, markku.ukkonen(at)elisanet.fi

 6. Ilkka Kokkonen

  No hei, Markku!
  Yksi seuralaisistamme joutui perumaan osanottonsa huomiselle, joten ilmoittautumisesi onnistuu mainiosti! Ja sunnuntaillehan ei rajoitusta ollutkaan (otahan ohjeiden mukaisesti omia kuviasi mukaan silloin).

  Eli tervetuloa huomenna klo 12.00 tuttuun paikkaan!

  T. Ilkka

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *