Taas kannatti osallistua

Yhdessä maailman suurimmassa ja arvostetuimmassa valokuvakilpailussa tuli hieman menestystä lisää. Oheisilla kuvilla voitettiin 2 kpl silver awardia ja 1kpl bronze awardia. Eli nämä jaetaan pisteytyksen mukaan ja lopulliset sijoitukset tiedetään myöhemmin. Tässä seurassa jo nuo awardit on aika kova juttu. Mikolle tuli yksi pronssi ja sitten Tiinalle tuli vielä Gold award, jolla varmaan ylletään jo rahapalkinnoille (viime vuonna yli 2000 kuvaa, kulta awardeja jaettiin 7kpl).

Lue tarkempi juttu kilpailusta Studio Foxy Oy:n web-sivuilta.

Eli tässä nämä minun tutut kuvat, jotka jälleen pärjäsivät myös tässä kisassa:

200900221120090022122009002213

Edit Mikko:

Tässäpä tämä minunkin kuva:
Copyright (c) Mikko Pitkänen / Studio Foxy Oy

6 vastausta artikkeliin ”Taas kannatti osallistua

  1. Ilkka Kokkonen

    Jees poks ja pisteet kotiin! Onneksi olkoon kovasti paljon!

    Tämä pälkäytti päähäni, että pitäisiköhän tuonne sivun yläreunaan perustaa oma koti, jonne merkittäisiin kaikki seuran ja seuran yksilöjäsenten kilpailumenestykset, jotka tulevat oman seuratason ulkopuolelta. Anttihan ne taas joutuu sinne askaroimaan, mutta mukavaa hommaahan tuon luulisi olevan…ja kun vielä oma lehmäkin on noin syvällä ojassa…

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *